TÜRKİYENİN AMERİKAN GÜREŞİ FORUM SİTESİ
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE İNCELEMELERİ, HAFTALIK PROGRAMLAR, PPV İNCELEMELERİ VE WWE HAKKINDA HERŞEY

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?

+5
ChaplakMan
dilara32
WWEManiac
The X-Treme
D'AngeLo DineRo
9 posters
YazarMesaj
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? Empty
MesajKonu: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimeC.tesi 3 Tem. 2010 - 22:02

istiyorum. Madem çoğumuz yüzeysel olarak CM Punk'tan öğrendik, alıştık. İyice bilmemiz gerek diye düşünüyorum ve bir Straight Edge üyesi olarak hepinizi bilgilendirmek istiyorum.

Straight Edge Nedir ?

Straightedge kelime anlamı olarak doğru köşe, düz köşe, doğru kenar anlamları taşımaktadır. Anlayacağımız şekilde Doğru Yol demektir. Sigara, alkol, uyuşturucu, bir gecelik ilişkiler gibi kötü alışkanlıkların yasaklandığı tamamen insanların temiz yaşadığı bir gruptur. Bir din değildir. Her dinden insan katılabilir. Biz bilmiyoruz ama Türkiyede ve özellikle İstanbulda çok sayıda Straight Edge üyesi vardır. Müslüman olan Straight Edge üyeleri buna Müslimcore diyebiliyor. Ellerine genellikle asetat kalemiyle veya keçeli kalemle X işareti atıyorlar. 18 yaşından kücük olan Straight Edge üyelerinin ellerine ise 3 adet xXx şeklinde çarpı atılıyor bunun sebebi. 1x-Sigara 2x-Alkol 3x-Uyuşturucuyu ifade ediyor olmasıdır. CM Punkta kollarını çapraz tuttuğunda xXx yapmış oluyor. Ellerindekiler kücük X kolları büyük X'i ifade ediyor. Straight Edge üyelerine kısaca sXe denir. Son zamanlarda The Best Addiction, The Straight Edge Addiction sözüyle tanınırlar. Yani en iyi bağımlılık straight edge bağımlılığı anlamıa geliyor.

CM Punk ve sXe

CM Punk çok zor bir çocukluk geçirmiş babası tarafından çoğu kez dayağa mağruz kalmış, anne şefkati görmemiş tek başına büyümüştür. Babası alkoliktir ve çok fakir bir ailedirler. CM Punk'ta babasının kazandığı tüm parayı sigara alkol uyuşturucu kumar gibi şeylere yatırmasına çok üzülüyor ve babasına olan nefreti günden güne artıyordu. Bir gün evlerinin arka bahçesinde alkol alan uyuşturucu çeken bir grup gören Punk onları durdurmak istesede temiz bir dayak yemiştir. Bunun üzerine dövüş sporlarına ilgi duyan Punk " Kung-Fu " öğrenmiştir. Attığı tekmelerin hepside birer Kung-Fu tekmesidir. 16 yaşında evden kaçan Punk bir spor salonunda öğrendiği Kung-Fu'yu biraz daha farklılaştırıp geliştirerek Amerikan Güreşçisi olmaya karar vermiştir. Bu spor salonunun sahibi ise bir sXe üyesidir ve CM Punk'ın Straight Edge macerası 16 yaşında başlamıştır. İlk kez karnında yazan Straight Edge dövmesini yaptırmıştır. 2009 yılının sonlarına hatta 2010 yılına doğru çoğu kişi Punk'ın ellerindeki X işaretinin ne olduğunu bilmiyorduki Backstage'de Finlay, MVP, Teddy Long gibi isimler parti verirken içkiler içilirken bu partiyi CM Punk bastı ve Teddy Long'un içki içtiği bölümü taraftarlara izletmedi. Finlay ve MVP'yi aynı anda döverek partiyi bitiren Punk ilk Straight Edge Ayinlerine başlamış oldu.

[b]sXe Ayinleri Nasıl Başladı ?

Punk sXe'yi dünyaya tanıtmak istediğini WWE'ye bildirir. WWE'de bundan iyi bir senaryo çıkararak kabul eder. Punk ayinlerine başlar Serena ve Gallows'u yanına dahil eder. Başlarda iyi gibi görünün bu grup tam anlamıyla batağın içine girer ve Punk'ın saçlarının kesilmesiyle biraz ikinci planda kalmış olur. CM Punk gerçek hayatındada insanları doğru yola davet eden röportajlarında imza günlerinde hemen hemen heryerde sXe ile ilgili bilgiler veren bir kişidir. Ayrıca ring içindeki heel davranışları ring dışında sempatik, sevecen ve tam anlamıyla face bir karaktere bırakır kendisini. Ayrıca WWE tarafından verilen bir spoilere göre CM Punk hayranlarının %65'i bu ayinler sonucu Straight Edge üyesi olmuş.

Punk bir röportajında WWE'deki karakterimin değişmesinin nedeni Jeff ve Straight Edge dedi. Ama röportajın devamında şunları söyledi. " Eğer herkes sXe olacaksa WWE'deki tüm başarılarımı geride bırakabilirim. Şampiyon olmayı bile unutabilirim. " Bu açıklamalardan sonra lakabı The Straight Edge Savior değişti

Eğer bir sXe olarak size doğru bilgiler verebildiysem ne mutlu bana. Umarım söylediklerini örnek alırsınız. Kendimi biran Punk gibi hissettim

Kaynak : wwe.com.tr
The X-Treme
Özel üye
Özel üye
The X-Treme

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 14:53

Biliyordum ama +rep yine de.
http://www.trabzonspor.org.tr
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 15:42

Sağol Bir Tek sen okudun sanırım Very Happy
WWEManiac
Özel üye
Özel üye
WWEManiac

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 15:51

Taner,n'olur şu konuları hepsi büyük harfle açma n'olur Very Happy
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 16:06

Alışkanlık Kanka bir daha olmaz Very Happy
dilara32

dilara32

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 18:21

Hiçbirini bilmiyordum.Ben kafamda bu grubu çok farklı şekilde canlandırmıştım.180 derece döndü şimdi.Saol Very Happy
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 18:21

Bişey Değil daha yazı yazabilirim böyle örnek istek varsa arasıra
dilara32

dilara32

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 18:34

Sakıncası yoksa Legacy'yide bulabilir misin??Ben bulamadım araştırdım da.
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör
ChaplakMan

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 18:53

Vayy iyi bilgiler + rep
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 19:23

Sağol Kanka
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 19:38

Saol Taner güzel yazı.Ya aslında şu S.E.S olmasa çok seveceğim Punk'ı da...Gerçi zaten bozuldu gibi duruyor ama.
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör
ChaplakMan

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 19:45

Evet Ses dagıldı diyorlar ama bence sadece Serena da cıkartılmıs olabilir
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 4 Tem. 2010 - 20:03

Tabi O durumda var Serenayı yakaladı punk yanlız maskede yoktu ha Very Happy
Michelle McCool

Michelle McCool

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimeC.tesi 10 Tem. 2010 - 17:03

dilara32 demiş ki:
Hiçbirini bilmiyordum.Ben kafamda bu grubu çok farklı şekilde canlandırmıştım.180 derece döndü şimdi.Saol Very Happy

aynen ama hala cm punktan nefret ediyorum . Dün akşam Luke Gallowsla bi şaka yaptılar Undertakerle ilgili bir şaaka yaptılar çok sinir oldum Suspect Suspect
https://www.facebook.com/MichelleMcCoolFan4ever
güreşmania

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimeC.tesi 10 Tem. 2010 - 23:24

Bu resmen sevenload dan çalıntı
safura_miss_punk

safura_miss_punk

MesajKonu: Geri: SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?   SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ? I_icon_minitimePaz 11 Tem. 2010 - 2:36

bilgiler icin sag ol simdi cm punka olan sevgim eskisinden daha buyuk

SES NEDİR SES SADECE TEMİZLER İÇİNMİDİR ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sadece Sohbet