TÜRKİYENİN AMERİKAN GÜREŞİ FORUM SİTESİ
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE İNCELEMELERİ, HAFTALIK PROGRAMLAR, PPV İNCELEMELERİ VE WWE HAKKINDA HERŞEY

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Shawn Michaels mı? Undertaker mı?

+5
WWEManiac
xUndertakerx
D'AngeLo DineRo
The X-Treme
Heart Break Legend
9 posters
YazarMesaj
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

Shawn Michaels mı? Undertaker mı? Empty
MesajKonu: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 5:12

Son birkaç gündür şu mu şu mu diye konular açılıyor ben de açtım.Shawn Michaels mı,Undertaker mı? Bence HBK yorum geldikçe nedenini açıklayacağım.
The X-Treme
Özel üye
Özel üye
The X-Treme

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 14:09

TAbi ki de HBK ama gidince ilk 5'imde yok yoksa hep 2. adamımdı.
http://www.trabzonspor.org.tr
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 16:11

Baybora kanka güzel soru ben kariyere bakarım hemen hemen aynı HBK DX le sayısız başarı razor ramonları devirdi taker ne yaptı kardeşiyle uğraştı şimdi ben soruyorum HBK o kadar kişiyi yenmiş taker mankidleri yenerekmi HBK nın önüne geçecek WM maç türü normal olduğundan aldı taker neden bir ladder maç felan yoktu WM de shawnda Ladder maçta yendi razoru BENCE KESİNLİKLE HBK WWENİN EN BÜYÜK EFSANESİDİR.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 17:39

UNDERTAKER tabikide.
Ben demiştim isterse WM serisinin önüne John Cena'nın kariyeri koyulsun yine WM serisini seçerim diye. Benim için çok önemli olduğundan bu seri HBK'nın gitmesini tercih etmiştim.
WWEManiac
Özel üye
Özel üye
WWEManiac

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 17:44

Bu tartışma konuları güzel oluyor.Şimdi ikiside ilk 5'im de ama eğer birine seçmek gerekirse,kesinlikle UNDERTAKER derim.Nedenine gelince,Taner'in cevabı bence saçma.''Sadece kardeşiyle uğraştı'' demek Taker sevmeyenlerin bile yüreğini acıtır.Sizce gerçekten sadece kardeşiyle mi uğraştı ? Taker,WWE ve WWF'nin gururu birisi.HBK'de kesinlikle çok dirençli ve güçlü ama söz konusu olan kişi debutu bile bugünlerin habercisi olan Taker olunca.Taker'ı sadece,SCSA ve Hulk Hogan ile karşılaştırabilirim.
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör
ChaplakMan

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 18:10

Tabiki Undertaker
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:05

Ben HBK dememin nedenini söyleyeyim.Bir kere Taker severler yazacaklarıma kızmasın.

Bakın şunu kabul ediyorum,Taker çok iyi güreşiyor.Zaten öyle olmasa WM 25'teki maçları en iyi maç seçilmezdi.Ama bence Undertaker WWE'ye pek birşey katmadı.Deadman gimmick'iyle bugünlere geldi birde önceden planlanmış bir seri var.Ayrıca Undertaker Royal Rumble'ı taaaa 2007'de kazandı.American Badass zamanları iyiydi ama dediğim gibi şu Deadman gimmick'i olmasa Taker hiçbirşey yapamazdı.

Ayrıca size şu soruyu sormak istiyorum,neden HBK Mr.WrestleMania da Taker değil? Ben söyleyeyim.Çünkü HBK WM'da yense de yenilse de hep farklılıklar yaratıyor.Taker yenip geçiyor.Ha birde Taker 18 senedir yenilmiyor yani ama HBK Mr.WrestleMania siz düşünün.

Bir de HBK gimmick'iyle ilgili hiçbirşey yapmadı bugüne kadar yani hep kendi güreş tarzıyla devam etti.

Taker'ın bazı yaptıkları çok saçmaydı.Yok mezardan kalkmalar,göz kayırmalar,yıldırım çarpmalar falan bunlar çok çocukça geliyor bana.Ha şimi diyeceksiniz HBK'in komiklikleri çocukça değil mi? Evet ama o gerçek bir şey yapıyor komiklik yani.Gerçekte bir insan yıldırım çarpabilir ya da böyle ölüymüş gibi gösterilirken mezardan kalkabilir mi?

Bir de genelde çoğu kişi Taker'ı serisi yüzünden seviyor.Neden? Yani o seri gerçek mi sanılıyor anlamadım.Bir güreşçi 18 sene üst üste bu kadar büyük isimleri deviremez.Ha şunu da belirteyim,ben serinin bitmesini istemiyorum artık.Çünkü HBK bitiremedi eğer başkası bitirirse sonsuza kadar WWE izlemeyi bırakırım.

Şu yaş konusuna da gelelim,HBK ondan daha erken bıraktı güreşi.Neden mi? Çünkü HBK çok enerjik biriydi ve 25 yıldır güreşiyordu,Taker ise 20 yıl.HBK doğal olarak yoruldu.

Ve ayrıca şunu da belirteyim bana göre HBK Undertaker'ı yener.Önceden planlanmış bir maçta bile bu kadar zorladıysa gerçekte yener Taker'ı.Bakın tekrar söylüyorum,Taker çok iyi bir güreşçi.Ama HBK ondan daha iyi.

HBK-İlk Ladder maçı,iki defa üst üste RR kazanma,Royal Rumble 1995'te 1. olarak girmesine rağmen kazanması,en uzun WM maçı,ilk Elimination Chamber'ı kazanması...

Taker-WM serisi

Kemer başarılarını saymadım farkındaysanız.HBK hep ilklere imza attı.Taker'ın imza attığı tek ilk ise Casket maçı.
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör
ChaplakMan

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:11

Bende HbK yi dah cok seviyorum ama Undertaker da Deadman gimmicki var diye dedim yani Wwe Undertaker der bende oyle dedim
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:26

Kanka Mr. Wrestlemania olayını bende anlamadım. Miss Wrestlemania'da Santino Marella. Kanka şöyle bir olay var. HBK geçmişte mi güçlüydü yoksa son zamanlarda mı ?
Geçmişte ne kadar güçlü olduğunu herkes biliyor. RR'ı 2000 yılından önce birkaç kez almış. Ama sonra 2000 yılından sonra değil artık yılını hatırlamıyorum işte bir ylıdan sonra HBK zayıfladı. WM'de Cena'ya yenilmeler. Sıradan RAW şovunda Orton'a yenilmeler. Jericho'ya yenilmeler. HBK eskiden böyle değildi. Eğer HBK, Taker'ı yenseydi bunları çok çok rahat yenerdi. Yani HBK eskisi gibi değilki yensin Taker'ı.
Birde kemer başarılarına değinirsekte Taker zaten öyle kemer sayısında aşırıya kaçan biri değildi. WWF'ten sonra WWE zamanında Taker, WWE Championship'i almış mı ? Yok almadı.

Hani kanka yıldırım çarpmalar, mezardan kalkmalar, saçma ya. O zaman WWE'de bütün hareketler saçma o hareketleri sıradan bir insana yapsak adam can çekişir.

Kanka yaş ile ilgilide yorulma değil bence. Taker ne yapıyor. 6 Ay dinlenip güreşiyor. Aynısı HBK'da yapıp devam edebilirdi. Yada SCSA. Yakında Taker'da bırakacak biliyorum ama yorulmaktan değil. Eğer, vücunda bir sorun varsa o yüzden yada sıkılmaktan.
Kanka ama WM seriside ne demek WWE'nin en önemli gününde hiç yenilmemek 18 Yıldır.
Yani kanka şunu söyliyim Taker'ın normal bir maçtaki dövüşüne bak. WM'deki dövüşüne. Normal'de Spear+Codebreaker'da tuş oldu. Ama WM'de 3 Tane Sweet Chin Music yedi tuş olmadı. Ve HBK'ya yaptığı son Tombstone görürsen öyle bir sıradan Tombstone'da değildi.

Yani başarılara bakarsak CM Punk'ında başarısı var MITB'i en fazla alan kişi. Cena'da I Quit maçlarda hiç yenilmeyen kişi. Vsvsvs..
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:33

Kanka biliyorum gördüm o tombstone'u.

Kanka zaten yaş konusuna çok değinmedim HBK'in bırakmasının bir başka nedeni de ailesi zaten.

Bir de kanka aslında HBK'in gücünde bir değişiklik yoktu bence.Bir kere Cena'ya yenilmesi tamamen Cena'yı WWE'nin yüzü yapmakla ilgiliydi.Yani kanka hadi Taker'ı geçtim belki onu yenemez,ama Cena'yı bariz bir şekilde yener HBK.

Son zamanlarda ne oldu ben de anlamadım.Yanlış anlamıyorsam WWE onun değerini pek bilemedi.Çünkü bence HBK aynı HBK'ydı.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:42

Tamam kanka. Eski gücü olsa diyorum ya çok rahat yener. Ama HBK düşüşe geçtiği için böyle oldu. Yani eskisi gibi olsa yener. Cena hani güçlü ama. Batista ile feud'dayken Big Show'a yenildi biliyoruz bunu. Ama Cena'nında yüzü olmasına rağmen WM 24'te yenilmesini anlamadım.
Kanka HBK'da WM'de şunlarla maç yaptı.
WM 25 - Taker yenilgisi sayma bunu.
WM 24 - Ric Flair Carreer Maç. Zaten belli gibiydi maç.
WM 23 - John Cena yenilgisi.
WM 22 - McMahon'u No Hold Barred maçta yendi. Zaten McMahon WM'lerde dövülen taraf oluyor.
WM 21 - Kurt Angle yenilgisi.
WM 20 - Benoit yenilgisi.

Yani kanka HBK bir düşüş söz konusu değil mi ? Yani şu son 6 WM'de 2 galibiyet 4 yenilgi.
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör
ChaplakMan

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:46

Guzel bir istatisktik HBK yi severim ama o 2 yenmeside kesinmis
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:47

Kanka zaten benim anlamadığım da o.Ama bana sorarsan WM 20 ve 21 yada ikisinden biri planlıydı yani.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimePtsi 5 Tem. 2010 - 19:50

Yani kanka işte şunu diyorum. HBK eski HBK değil ki WM'yi durdursun Taker'ı yensin yada Cena'yı yensin. Yani eskiden mükemmeldi biliyoruz bunu. Ama Taker işte eskisi gibi devam ediyor galibiyetlerine. HBK'ya birşey yapmışlar onda olmuyor. Ama ne kadar söylensede bana göre ne Hart ailesiymiş(Owen, Bret) vb. gibi en iyi takım D-Generation X'ti. Very Happy
Extreme Champ

Extreme Champ

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeSalı 6 Tem. 2010 - 1:42

Bana kalırsa Undertaker.Nedeni yaptığı illizyon tarzı şeyleri sıradan birisi yapamaz.Bir de HBK WWE kurulduğundan beri(WWF ken WWE olduğundan beri)bir düşüşte.
dilara32

dilara32

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeSalı 6 Tem. 2010 - 4:51

Bence HBK.HBK daha başarılı bir güreşci ve onun yaptığı hareketler, sergilediği davranışlar daha akla mantığa yatkın geliyor.
R€¥ M¥$T£RîO™

R€¥ M¥$T£RîO™

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeSalı 6 Tem. 2010 - 20:47

untertakeri hiç sevmem wwe den kim warsa yolladı zaten Shawn ı da yolladı aferin iyi bir şey yaptı sanki öte yandan HBK raw da en iyi adamdı benim için
R€¥ M¥$T£RîO™

R€¥ M¥$T£RîO™

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeSalı 6 Tem. 2010 - 20:53

flood için özür

Heart Break Legend demiş ki:
.Ama bence Undertaker WWE'ye pek birşey katmadı.

.

Pek birşey katmadı daha cok zarar verdi . cok güzel açıklamışın
ChaplakMan
Moderatör
Moderatör
ChaplakMan

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeSalı 6 Tem. 2010 - 23:48

HBK yi Deadman mı yolladı cahil kendi gitti sen allah bilir Cm Punkıda Jeff yuzunden sevmiyorsundur
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeÇarş. 7 Tem. 2010 - 18:28

R€¥ M¥$T£RîO™ demiş ki:
untertakeri hiç sevmem wwe den kim warsa yolladı zaten Shawn ı da yolladı aferin iyi bir şey yaptı sanki öte yandan HBK raw da en iyi adamdı benim için

Heee öylemi Ric Flair'ı kim yolladı acaba Taker mı HBK mı ? Shawn Michaels yolladı Ric Flair'ı. Yine söylüyorum. HBK'nın 2000'den önceki maçlarına bak. 2000'den sonraki maçlarına bak. Eskiden gerçekten mükemmeldi ama berbatlaştı işte. Saçma sapan insanlara yenildi.
2009'da Shawn Michaels'a ne oldu. Breaking Point'te Triple H ile takım olmasına rağmen Legacy'e yenildi. Diyorum işte HBK büyük bir düşüşteydi. Bu yüzden onu gelmiş geçmiş ilk 5 görmüyorum. İlk 10'umda var ama o kadar güçlü biri değildi son 2 yılda. Çok çok büyük düşüş yaşadı.

Ve bir şey daha WM 18-0 Serisi zarar vermek galiba değil mi ? Yada 19-20 yıl WWF/E'de kalmak zarar verici değil mi ? Biraz düzgün konuş ya.
Extreme Champ

Extreme Champ

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeÇarş. 7 Tem. 2010 - 19:20

Bence de Undertaker WWE/F de efsane bir güreşçi bir şey katmadı demek cahillikten başka bir şey değil.Oh be ne iyi HBK WWE de adam gibi kemer alamasın sonra Taker bir şey katmadı WWE/F e alkışlıyorum cheers
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeÇarş. 7 Tem. 2010 - 19:32

R€¥ M¥$T£RîO™ demiş ki:

Pek birşey katmadı daha cok zarar verdi . cok güzel açıklamışın

Ben buna sinirlendim Undertaker WWE'ye birşey katmadı demesine. Undertaker birşey katmasa 18-0 yapmazlar. Yada birşey katmasa 20 yıldır güreştirmezler gönderirler hemen. HBK'ya saygım var. Ama bu beni sinirlendirdi doğrusu ne demek katmadı ya.
D'AngeLo DineRo
Moderatör
Moderatör
D'AngeLo DineRo

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeÇarş. 7 Tem. 2010 - 20:01

Şöyle bişey var Cena İle WWE title mücadelesine girdin sen 1998 lerde takerı yenmiş adamsın cenayımı yenemiceksin 2007 WM de inanamadım.Bir 1998 Shawnına Bak birde 2007-2008-2009-2010 Shawn Michaelsa Bak Kazandığı Tek Kemer Takım Şampiyonluğu.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Shawn Michaels mı? Undertaker mı?   Shawn Michaels mı? Undertaker mı? I_icon_minitimeÇarş. 7 Tem. 2010 - 20:05

Biliyorum işte diyorum ya HBK eski HBK değildi diye. İşte eski HBK olmadığı için düştüğü için o kadar güçlü görmüyorum diyorum.

Shawn Michaels mı? Undertaker mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» WrestleMania 26-Undertaker VS Shawn Michaels??
» WrestleMania 26 Undertaker VS Shawn Michaels Preview
» Shawn Michaels
» Shawn Michaels-My Journey DVD