TÜRKİYENİN AMERİKAN GÜREŞİ FORUM SİTESİ
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE İNCELEMELERİ, HAFTALIK PROGRAMLAR, PPV İNCELEMELERİ VE WWE HAKKINDA HERŞEY

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jeff Hardy

+6
Mr.Rated R-Superstar
dilara32
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Michelle McCool
D'AngeLo DineRo
Basemode
10 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
YazarMesaj
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

Jeff Hardy  - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi 4 Ekim 2010 - 22:50

Kanka, Jeff Hardy, yükseklerden atlayabilir, bunu Morrison'da yapar Kofi Kingston'da. Merdivenden, merdivene atlamayıda Edge yapar. Olay, hareketlilikte bitmiyor bence. Bencede, Extreme'lik sırf yüksek bir yerden atlamak değil. Tabi, Jeff iyi bir Extreme güreşçi ama daha Jeff Extrme Rules maçta yeniliyor(WM 25 Matt vs Jeff E.R. maçı) Zaten, Extreme Rules maçı yaptılar Jeff ile peki Extreme Rules maç Jeff'e özel miydi ? yoksa ECW'ye özelmiydi ? Yani, bana göre ECW'de bulunmayan biri en iyi Extreme güreşçi değildir. Yüksek yerlerden atlaması ayrı birşey güzel ama bencede onu Extreme'likte geçecek kişiler olacak.
(Bu arada Baybora, seninle ortak fikirlerimiz çoğalıyor. 1. Daniel Bryan 2. bu.)
Tabi bu benim düşüncem kararınıza saygım var. Ama bana göre Jeff Extreme değil ama bana göre.
Michelle McCool

Michelle McCool

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi 4 Ekim 2010 - 22:52

Sting kadar extreme var mı ? Very Happy
https://www.facebook.com/MichelleMcCoolFan4ever
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi 4 Ekim 2010 - 23:18

Onur kanka ECW'da bulunan güreşçiler Extrem'dir tamam.Ama onlar şu yukarıdaki videoda Jeff'in aldığı reaksiyonun yarısını aldılar mı hiç? Kanka ayrıca Jeff'in olayı sadece yüksekten atlaması değil.Dediğin gibi bunu Morrison, Kofi v.b de yapar ama yılda 1 kez sadece.ODa MITB maçında.Jeff ise WWE'ye ilk geldiğinde, WWE'den gitmeden önce, mid-carder olduğunda, main-eventer olduğunda...Yani her zaman ladder ile ilişkisi olan bir adam ve bunu 2009 PG'li WWE'sinde de yapmış biri.Bunu sadece o yapabilir.İşte o yüzden ECW güreşçilerinin hiçbiri şu anda WWE'de değiller.Ve ayrıca şunuda unutma kanka;JEFF HARDY 2009 AĞUSTOS'TA WWE'DEN AYRILDIKTAN SONRA WWE'DE (YILLIK KLASİK MITB MAÇLARI HARİÇ) LADDER MATCH YAPILMAMIŞTIR. Benimde senin düşüncene %100 saygım var kanka.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimePtsi 4 Ekim 2010 - 23:44

TLC var kanka. Christian vs Shelton Benjamin - Ladder Match, bence güzel maçtıda.

Kanka, bana sorarsan Jeff'in yokluluğunu fazla hissetmedim. Ya kanka, şunu demek istiyorum, Jeff Hardy, Extreme güreşçiler arasında en sevilen olabilir, en fazla alkış alanda olabilir ama bu onun en Extreme olduğunu göstermez. Jeff Hardy'de 'en' diyebileceğim tek şey en riskli güreşçi ama en Extreme değil. Jeff Hardy'nin hoplamak zıplamaktan başka yaptığı birşey yok. Extreme'in anlamı aşırı, sınırda, gibi kelimeler. Yani, sadece yükseliğin sınırını geçmek değil. Jeff, sadece yüksekliğin sınırını geçtiği için Extreme. Bana göre böyle kanka ama sana görede öyle.
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 21:22

Bir konu daha var aslında.Bence Mattin jefften farkı yok.Tek farkı gimmicki.Ve ayrıca reaksiyonunun sebebi gimmicki, extreme hareketleri değil.Ve ayrıca tekrarlıyorum, Jeff, bulunmaz kumaştan değil.Birde SD!`nu izleyin, Matt bu ezik haliyle gayet iyi reaksiyon alıyor.Birde bu reaksiyonu WWE kemerini kaldırırken düşünün, jeff kadar reaksiyon alabilir birde gimmicki biraz daha jeffe benzetilse bi kaç extreme hareketiyle çok rahat böyle reaksiyon alabilir.İsterseniz bi SD! izleyin Matt gelirken gayet iyi reaksiyon alıyor.
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 21:27

Kanka Matt çok yetenekli ona lafım yok.Ayrıca Jeff'ten çok daha çalışkan ve disiplinli.Ama Jeff'te çok gözü kara yani ben onun gibi birini görmedim.Ona dayanarak söylüyoruz en Extrem Jeff diyr.Yoksa Matt'de LAdder'da şu anda WWE'de en tecrübeli 3 isimden biri.
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 22:04

Ladderdan atlamak cesurluk değildir.Çünkü bunun daha benzerini Randy Orton Punk`a merdivendeyken rko yapmıştı buna cesaret eden daha çok kişi oldu, shelton benjamin, vb. birçok güreşçi yaptı.Edge bile bunu yaptı, yani jeffin böyle olmasının sebebi gimmicki.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 22:08

Kanka, bence, en Extreme denilecek bilecek kişiyi WWE, yükseklerde tutardı ama Jeff'i böyle yapmadı. Vede, ECW'ye gitse diyorum ama Rob Van Dam zamanını hatırlıyorsun ama hem ECW'yi aldı hem WWE Title'ı aldı. Bunu Jeff, ECW'ye giderek yapsaydı ve kendini ECW'de gösterseydi Extreme'likte. Ne bileyim sadece yüksekten zıplamak değil, cisimleri kullansaydı o zaman Jeff'e En Extreme derdim ama değil. ECW Orginals'den birine en Extreme dense en Extreme olduğu kabul ederdim.

Kanka, şöyle düşün, gelmiş geçmiş WWE'de kahraman kim diye sorulsa çocuklara onlar John Cena der ama biz, Hulk Hogan, Stone Cold gibi isimleri söyleriz. Aynı şekilde, çocuklara WWE'de gelmiş geçmiş en Extreme kim diye sorulsa onlarda Jeff Hardy der ama biliyoruzki eskiden ECW'dekiler Extremeliğin kitabını yazmış kişiler. Jeff'in yaptığı şeyler, SD yada RAW'da kendi Extremeliğini göstermek o kadar ama ECW farklıydı. Sadece, son yıllarda böyle olması fikir değişikliklerine yol açmış olabilir ama ECW, eskiden süperdi. (Çocuk benzetmesi yaptım diye sakın yanlış anlama, yani geneli anlamında söyledim. Yani, WWE izleyenlerine sorsan çoğunluk çocuk olanların cevabı bu olur ama WWE'den anlayanlarda Jeff diyebilir. Örneğin, benim Cena hayranı olmam gibi çocuklarla bir ortak özelliğim işte. Yani bu örnekten sakın alınma kanka)
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 22:22

Kanka tamam ama adam RAW'da güreşe başladı.İlla ECW'ya gitmesi şart değil.Kanka bak anlamıyorsun ne demek istediğimi.Mesela Jeff daha 21-22 yaşındayken Undertaker ile LAdder match yaptı ve maçı Taker kazandı.Ama maçtan sonra Taker gidip Jeff'in elini sıktı.Yani o istese ona chokeslam'da yapabilirdi.Ama bunu başka kimse başaramadı.Veya WM 16 ya da 17 olması lazım.EC vs The Hardys vs Dudley Boyz TLc maçı vardı.Sanırım 17'ydi.O maç için Jerry The King Lawler ""Bu gece ringdeki tüm çocuklar kazandı"" ((çocuklar demesinin sebebi o zamanlar The Hardys ve EC daha WWE'de yeniydi.)) Kanka onun dışında bir LAdder ya da TLC maçını izle.Ama içinde Jeff olmasın.Birde Jeff^'li izle.Ama maçlar one-on-one olsun.Kanka 2 maç arasında Jeff farkını görürsün.Kanka extremlik sadece hardcore değil.Jeff her maçında delice hareketler yapabilen bir güreşçi.Yani klask bir hıgh-fleyer'den fazlası.Yani aslında belki scissors kick ile rakibine daha çok zarar verebilir ama ne bileyim beriyerlerden koşup rakibinin üstüne atlama mesela.Kanka Jeff'in atlamakla, veya Ladder'la ilgili yapamayacağı delilik yoktur.Bunu yüzlerce defa gördük.ECW'ya da tamam ama ikisinin kulvarları ayrı.Birinde hardcore, diğeri Ladder konusunda Extremlik.Bence ladder çok daha tehlikeli bir kulvar.Kanka birde hani yukarıda dedinya Christian vs Shelton TLc maçı vardı bence çok sevkliydi.Şu anda Christian sakat ama zaten sağlam olduğunda da pek önemli hikayelerde yer almıyor.Shelton ise kovuldu.Neyse konumuz Jeff Hardy.Kanka birde senle anlaşamadığımız konuların listesini yaptım:

1--John Cena Meselesi
2--Goldberg Meselesi
3--Hulk Hogan Meselesi
4--Jeff Hardy Meselesi

rekora koşuyoruz... Very Happy cheers
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 22:46

Çocuklar bütün faceleri sever.bazıları aralarında sivrilir, cena gibi jeff gibi.ve bi kaç sözle herkes o güreşçinin adını sayıklar.Jeff her şeyini gimmickine borçlu birde birkaç extremeli hareketine...
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 22:54

Kanka, Christian, sakat, Shelton gitti ama Jeff'te gitti. Kanka, demek istediğim şu, olaya sırf, yükseklikten atlama durumuna bakıyorsun. Ama, Extreme'lik sadece yüksek bir yerden güzelce atlamak değil. Ben, ECW derken, sadece, bir sandalye ile kafayı kanatmak demiyorum.

Extreme'lik işte:

- Sandalye, sopa gibi cisimlerle kan yaratmak yada kızarıklık vb. gibi şiddetli saldırılar yapmak saldırı sınırını aşmak.

- Senin dediğin gibi yüksek bir yerden atlamak yani yüksek biryerden çok riskli bir şekilde atlamak yani bu sınırı aşmak.

- Belki, Extreme bir şey olarak görmeye bilirsin ama bir güreşçini üzerine araba sürmek Extreme bir davranış, JBL'in Cena'nın üzerine arabayı sürmesi WWE'de Extreme anlar arasına geçmiş birşey. Yani, buradada JBL, Cena'nın canını almak gibi bir sınırı aşmış.

- Yada, SvR oyununda olduğu gibi güreş dışı cisimlerle güreşçiye vurmak, yani en iyi örnek, Chris Jericho'nun HBK'nın kafasını televizyona vurması gibi. Bu da bir WWE'de Extreme hareket sayılmıştır. Buradada, bir sınırı aşmak var. Elektrikle bir cismi bir insanın kafasıyla kırmak. Yada, Big Show'un Cena'yı spotlara atması gibi.

- Masada, güreşçiyi kırmak, bir sürü örnek var kanka. Sadece, merdivenden atlayıp masayı kırmak değil çeşitli başka şekilllerdede masayı kırmak.

- En komik örnekte, Triple H'in Randy Orton'un evini basıp kötü bir şekilde dövmesi.

Kanka, bunlarda WWE'de Extremelikler arasına giriyor. Yani, sadece Jeff'in merdivenden atlaması değil. Bu söylediğim örnekler, Extremeliği ile tanınmayan isimler ama yinede Extreme davranışlaro var. Çünkü, Extreme'lik sadece öyle atlamak değil. Bu özelliklerden sadece yüksekten atlama Jeff'de var o kadar. Tamam, Ladder'da başarılıdır yüksek en iyi atlayandır ama bence en Extreme değil. Çünkü, Extreme kelimesinin bir kısmına uyuyor çoğunluğuna değil. Bir kısmı dediğim yüksekten atlamak.

Kanka, 90'lı yıllarda da ECW vardı. 97 yılında, ECW bir brand değildi ama WWE ile ilgisi olan birşeydi. Sadece 2003 yılı ve sonrası ECW'yi söylemiyorum kanka ben.
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 23:03

Kanka benim extrememine diyeceğim yok ama bulunmayan kumaş deil, reaksiyon meselesi tamm ama yetenek bakımından Matt e fark atmaz.ben reaksiyonnunun gimmickine bağlı olduğunu söylüyorum.Senin dediklerin extreme evet.Tamam jeffin yapamayacağı delilik yok ama bunları yapamayacak güreşçide yok.sayılı sayıda da olsa Jeffin yaptıklarını yapabilecek güreşçiler var.Ondan bulunmaz kumaştan deil diyorum.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeSalı 5 Ekim 2010 - 23:08

Tamam, benim söylemek istediğim nokta, Jeff'in en riskli olması değil, en deli olması değil en yüksekten atlaması değil bunlar Jeff'te olabilir ama bence Jeff en Extreme değil.
Yani, bana görede, Jeff'in yerinde olacak güreşçiler var. Morrison, 1 ay içinde iki kere yüksek yerlerden atladı. Her hafta, Evan Bourne yada Justin Gabriel'in köşeden atlayışlarını görüyoruz. Yada, FCW'den bir güreşçi gelip o da Jeff'in yerini alabilir. Sadece, benim şurada takıldığım nokta, Jeff'in en Extreme olması çünkü, ECW'de bulunmamış birine en Extreme'den saymam. Extreme hareketleri olur çok iyi bir Extreme güreşçide olur ama en Extreme, hep aynı şeyle olmaz.
Basemode

Basemode

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 2:09

Hanginiz unutabildi Steel Cage'in üzerinde Randy Orton'a yaptıgı Whisper in the Wind'i ?
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 2:23

Kanka yapma şunu ya.Yine dediğim şeye çıkıyor.Birşeyin üstünden aşağı atlamak extreme'lik değildir.Extreme,neredeyse kanla eş anlamlıdır.Atlamanın extreme'lik ile uzaktan yakından alakası yok.
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 2:30

Kanka Jeff'inki sade merdivenden atlamak değil sizde bunu anlamıyorsunuzzz
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 2:40

E kanka say o zaman başka?
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 2:52

Sayarım kanka ama yarın söz Very Happy
Heart Break Legend
Özel üye
Özel üye
Heart Break Legend

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 3:03

Tamam kanka Very Happy Bu arada imza feci Very Happy
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 16:01

tamam konuya noktayı koyuyorum ve Jeff`i açıklıyorum;

1.en büyük extreme güreşçisi değil
2.extreme güreşçi olduğuna dair sağlam bir kanıt yok.
3.bulunmayacak kumaştan değil.
4.bence extreme güreşçisi ama yarı extreme güreşcisi, bence sıradan bir high-flayer.
5.reaksiyon bakımından bu dönemde en iyi güreşçi.
6.birde şanslı, wwe bu gimmicki ona verdi.
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 16:14

Hareketleri ile birçok ECW güreşçisinden kat kat daha iyi reaksiyon alıyor ama mesele bu değil yani Jeff'in gözü kara, sırf rakibin yok etme adına kendinide feda edebilir.Bence extremlik birazda budur ve bu özellik en çok Hardy'de var.
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 19:39

Kanka, kendini feda edebilir diyorsun. Adamın, yaptığı tek şey, bir yerden Swanton Bomb ile atlamak. Ben biraz önce saydım başka Extreme özellikleri, sadece ve sadece bu özelliklerden bir tanesi var Jeff'te. Yani, sevilmek, reaksiyon almak Extreme'lik değildirki. Extreme'lik birçok yönden aşırıya kaçmak. Triple H'in, Orton'un evini basması bile Extreme olarak görmüş WWE. SCSA, Rob Van Dam yada bir başkasını düşün neler yapmış neler. Very Happy Zaten, Extreme'liğin ana maddesi şiddetlik kan, tamam tamamiyle değil ama ana unsuru, şiddetlik, kan Extreme'liğin. Jeff'te sadece hoplama zıplama var.

Spoiler:

Biraz önce bunları yazdım ama bunlar boş şeyler değil.
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Özel üye
Özel üye
THE_ALONE_WWE_CHAMP

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 20:06

Kanka sadece o değil işte Very Happy sadece swanton olsa John Morrison'da extrem derim. Sadece o değil Very Happy
xUndertakerx
Özel üye
Özel üye
xUndertakerx

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 20:09

Ne o zaman kanka ?
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

MesajKonu: Geri: Jeff Hardy    Jeff Hardy  - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. 6 Ekim 2010 - 22:32

İşte bende onu diyorum o bir high-flayer!Rey den farkı yok.Birde reaksiyonu gimmickinden kaynaklanıyor ufak çocuklar böyle gimmickleri daima sever, reaksiyonun sebebi bu.Matt`e böyle bir gimmick verilse, bi de onun gibi hoplasa zıplasa kısacası high-flayer olsa jeff kadar reaksiyon alır.Ondan jeff sıradan bir high-flayer.

Jeff Hardy
2 sayfadaki 9 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
 Similar topics
-
» Jeff Hardy vs Jeff Jarrett Victory Road 2004 NWA Championship Ladder Match (Berk istek)
» Jeff Hardy TNA da
» Jeff GTA Oyununda